---- Sponsorlu Baglantilar ---

Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Trafik Lambası Renklerinin Anlamları, Trafik İşaretlerinin Anlamları Nelerdir, Trafik Lambasındaki Hangi Ne  anlama gelir,Trafikte, Trafik Lambası Sarı, Kırmızı ve Yeşil Yandığında Ne Yapmamız Gerekiyor Sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. 

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Kırmızı Işık

Trafik Lambasının Kırmızı Yanması Durumu, Yolun trafik akışına kapalı olduğunu bildirir. Lambanın Kırmızı Yandığı Tarafta Trafik Akışını Durması Gerekmektedir. Eğer Aksini gösteren bir işaret bulunmuyorsa hiç bir yöne hareket etmemek gerekir ve sürücülerin beklemesi gerekir.

trafik-lambasi

Yeşil Işık

Trafik Lambasının Yeşil Yanması Durum, Yolun trafik akışına açık olduğunu bildirir. Eğer Aksini gösteren bir işaret yoksa Lambanın Yeşil Yandığı tarafa durmadan geçilir. Bu ışık yandığında sürücüler dönüş kurallarına uymak kaydıyla sağa ve sola dönüşlerini tamamlayabilirler.

Sarı Işık

Trafik Lambasının Sarı Yanması Durumunda, Bu renk trafikte Uyarı anlamında olup, kırmızıdan sonra yanarsa yolun trafiğe açılmak üzere yada yeşilden sonra yanarsa da yolun trafiğe kapanmak üzere olduğunu bildirir.

Renkli Media & Trafik Bilgi Portalı

Bir önceki yazımız olan Sözlü İletişim Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Bilgi: trafik ışıkları ve anlamları, trafik ışıklarının anlamı, trafik lambaları ve anlamları, Trafik isiklarinin anlamlari, trafik lambas, trafik lambalarının anlamları, trafik lambaları anlamları, trafik ışığı ve renklerinin anlamı, trafik lambasının anlamı, trafik ışıkları anlamı


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları serdarhan tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:,
Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz