---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sakal Nasıl Çıkar?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Ergenliğe girmiş bir çok erkek sakallarının çıktığını gördüğünde mutlu olur. Sakalınızın çıkması testosteron hormonunuzun sağlanmasıyla aynı orantıya sahiptir. Sakal tam olarak yanak, çene ve boynunuzun bir kısmında bulunan kıl kökü hücrelerinin derinin üst kısmında kalan kısmına verilen isimdir.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bir çok erkek ergenlikten bir süre sonra düzenli olarak sakallarının çıkmasına alışsa da bazılarında sakal çıkmaz. Bu halk arasında köselik olarak adlandırılan bir hastalıktır ve bir çok nedeni olabilir. Bunlar psikolojik veya fiziksel bir çok tedavi yöntemiyle düzeltilebilir.

Sakal problemi için insanlar arasında çok bilinen ve yaygın olan bir kaç yöntem vardır. Bunlar arasında ilk sırada yer alan yöntem dövülmüş sarımsağı sakal çıkmayan bölgeye sürüp masaj yaparak iyice derinin emmesini sağlamaktır. Ayrıca tıraş köpüğüyle ve kaliteli bir tıraş bıçağıyla sakal çıkıyormuş gibi tıraş olmakta pek çok kez karşılaşabileceğiniz bir tavsiyedir. Bazı insanlarsa size ters yönde tıraş olmanızı tavsiye eder. Sakalın çıkış yönüne ters uygulanan kesim işlemi yani aşağıdan yukarı doğru tıraş bıçağıyla tıraş olmak sakallarınızın çıkışını ve yönünü kötüleştirir. Ayrıca sert ve gür bir sakala sahip olmanızı sağlar. Fakat bu durum ileride sizin için zor ve sık tıraş olma zorunluluğu getirir. Bu yöntem pek sağlıklı değildir.

Bir önceki yazımız olan İnsanlar Neden Esniyor ? başlıklı makalemizde Esneme Nasıl Gerçekleşiyor, İnsanlar Nasıl Esniyor ve İnsanlar Neden Esnerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: sakal nasıl çabuk çıkar, sakal nasil cikar, sakal nasıl uzar, sakal nasıl çabuk uzar, sakal nasl kar, sakal nasıl hızlı çıkar, sakal nasil hizli uzar, hızlı sakal uzatma, sakal çıkarma, hızlı sakal çıkarma


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Sakal Nasıl Çıkar? lussio tarafından 6 Kasım 2012 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Sakal Nasıl Çıkar? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
4 responses to “Sakal Nasıl Çıkar?”
 1. Doğukan diyor ki:

  Yüzde Sakal Nasıl Çıkar ve en önemlisi dökülen sakallar nasıl çıkarılır bunu anlatabilirmisiniz.

  • ege diyor ki:

   Bu yöntem oldukça etkili bir yöntemdir ilk önce yüzünüzü jilet ile sakal varmış gibi jiletle tras olun sonra yüzünüzü yıkayın sonra buzu suratınıza sürün sonrasında sarmısağı ezip suyu ile sakal ve bıyık çıkmasını istediğiniz yere sürün yakarama dayanın bunu haftada en fazla 2 kere yapın ve yarım saat bekleyin sonra yıkayın ve her gün sakalınız varmış gibi bileti aşşağı çekerek traş olun;)

 2. nazif diyor ki:

  Arkadaşım önermişti. Bende 1,5 aydır Biomen şampuanını kullanıyorum. Çok memnunum. % 100 saç çıkmasını sağlıyor. kesin çözüm. Zaten aylnızca erkekler için tasarlanmış ve klinik çalışmaları yapılmış bir ürün. Sakalda da işe yarayacağını düşünüyorum. Ciddi anlamda çok etkili.

Sende Yorum Yaz