---- Sponsorlu Baglantilar ---

Nasıl Pilot Olunur?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Askeri Pilot Nasıl Olunur, Sivil Pilot, Türk Hava Yolları THY de nasıl pilot olunur gibi soruların yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz. Öncelikle askeri pilot olabilmeniz için Türk Hava Kuvvetleri Bünyesinde Harp Okulunu Okuyup verilen eğitimleri başarı ile tamamlamanız lazımdır.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Ülkemizde bugün havacılıkla ilgili birçok pilotaj okulu bulunmaktadır. Her okulun kendine özgü kuralları vardır. 18 yaşını bitirmiş olmanız ve sağlık raporu almanız gerekiyor. Bu hastaneler test edilmiş kurallı hastaneler olması gereklidir. Ayrıca bu hastanelerden pilot olabilir ve kusur yoktur raporu almanız şarttır. Bu aşamadan sonra hususipilot lisansı eğitimine başlayabilirsiniz. 50 saat ve 80 saatlik bir eğitime tabi tutulacaksanız.

nasıl pilot olunur

Eğitim sonucunda Ulaştırma Bakanlığı tarafından pilot lisansı almaya hak kazanıyorsunuz. Daha sonra uçuş hakkı elde etmiş olacaksınız. Daha sonra ticari pilot lisansı alabilir ve belirli bir süre doldurarak eğitimi almanız gereklidir. Pilotluk eğitimini Ulaştırma Bakanlığı tarafından tescil edilmiş yerlerde verilir. Uçuş okullarının geniş çaplı denetlemeleri olmaktadır. Ülkemizde İstanbul, Ankara, Samsun, Adana ve İzmir’de uçuş eğitimi verilmektedir. Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesi, uçuş eğitimini veren bir üniversitedir. Uçuş okullarının kendilerine ait özel uçakları bulunmaktadır. Bu okullar baştan denetleme yapılarak açılan okullardır. Kendilerine ait özel uçakları olmadan açamazlar. Burada çalışan elemanlar sertifikalı öğretmenlerdir.

2013 Yılında da güncel bilgiler burada.

Bir önceki yazımız olan Çorum TOKİ Evleri 2014 başlıklı makalemizde 2013, Çorum TOKİ Evleri ve Çorum Toki Projeleri 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: pilot nasl olunur, pilot nasıl olunur 2013, nasıl pilot olunur 2013, subay nasıl olunur 2014, askeri pilot nasıl olunur 2013, askeri pilot nasıl olunur, askeriye pilot nasıl olunur


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Nasıl Pilot Olunur? lussio tarafından 8 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Nasıl Pilot Olunur? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz