Sponsorlu Bağlantı

Motor Yağı ve Radyatör Suyu Bakımı Nasıl Yapılır ?


Sponsorlu Bağlantı
 

Arabanın motor yağının düzenli olarak kontrol edilmesi gereklidir. Çünkü aracın hareket etmesini sağlayan motor, arabanın en önemli parçasıdır. Bu yüzden bozulması arabanın bütün işlevinin kaybetmesine neden olacaktır. İnsanlar için su nasıl bir öneme sahipse, araçlar içinde motor yağı o demektir. Motor yağı bazen eksilebilir ve tamamıyla bitebilir. Bunun için düzenli olarak motor yağını kontrol etmenizde fayda vardır. Yeni model arabalarda göğüs bölmesinde yer alan ikaz işaretleriyle bunu kontrol edebilirsiniz. Ancak eski model arabalarda bu özellik olmadığı için elle kontrol edilmesi gereklidir. Araçlarınızın motor yağını kilometreye uygun olarak değiştirmeniz sizlere söylenebilir ancak bu yanlıştır. Çünkü aracınıza çok binmediğinizde motor yağı daha kısa sürede eskiyecek ve kararacaktır. Motor yağının az olması aracınızın hararet yapmasına neden olacaktır. Ayrıca motorunuz kilitleyebilir ve başınıza büyük masraflar açabilir. Buna dikkat etmeniz gerekiyor. Radyatörün suyu da motor yağı gibi düzenli olarak kontrol edilmelidir. Çünkü azalınca motorun hararet yapma ihtimali yüksektir. Azalınca üzerini saf suyla tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mersin Ticari Taksi Plakası Fiyatları başlıklı makalemizde 2013, Mersin Taksi Fiyatları ve Plaka Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: arabanın suyuna nasıl bakılır, taksi motor yağını ekilmesi icin ne yapılır, aracın suyuna bakmak, aracın yağına nasıl bakılır, arabanın yağı suyu nasıl kontrol edilir, arabanın yağına suyuna nasıl bakılır, arabanın yağına nasıl bakılır, radyatör suyunun azalmasını nasıl anlarız, radyatör suyu nasıl olmalıdır, motor suyu nasıl olmalı

Motor Yağı ve Radyatör Suyu Bakımı Nasıl Yapılır ? lussio tarafından 1 Şubat 2013 tarihinde , Otomobil kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Motor Yağı ve Radyatör Suyu Bakımı Nasıl Yapılır ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!