---- Sponsorlu Baglantilar ---

Kavurma Nasıl Yapılır ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Resimli Et Kavurma Tarifi

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Et Kavurma Nasıl Yapılır, Et Kavurma Malzemeleri Nelerdir, Yapılışı Nasıldır sizlere açıklamak istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Et yemeden doymayan insanlarımız için en güzel tarif kavurma olsa gerek, sade lezzeti ile herkesin beğendiği kavurma kendi başına dahi büyük bir keyifle yenir. Yapılışı çok basit olarak görülen kavurma istenilen yumuşaklığa ve lezzete ulaşmadığı sürece beğenilmez. İlk olarak dikkat edilmesi gerekilen birkaç nokta vardır. Kavurmanın lezzeti içine eklenen suya bağlıdır ya da etin kendi suyunu bırakma miktarına. Et zaten kendi suyunu bırakacaktır üstüne su eklemek etin lezzetini bozacaktır yani başka bir deyişle ne kadar çok su eklerseniz kavurmanın lezzeti o kadar çok bozulur. Bu yüzden kavurma yaparken etin kendi kavurmasıyla kavrulmasına dikkat edilmeli dışarıdan su eklenmemelidir.
Kavurma yapmak için neler gerekli önce onları belirlemeliyiz. Normal dört kişilik bir aile için;
Malzemeler
1 kilogram kavurmalık kuş başı et
1 kaşık zeytinyağı
Karabiber, kekik ve tuz
Derin çelik bir tencereye yağınızı koyun ve ısınmasını bekleyin teflon tencereler kavurma yaparken önerilmez çünkü etiniz yapışır ve tencerenizi bozar. Yağınız ısındıktan sonra etinizi ilave edin ve karıştırın. Etiniz suyunu bırakmaya başladığında ağzını kapatın ve tekrar suyunu çekmeye başlayana kadar bekleyin. Tencereden buhar çıkmaya başlayınca karıştırın. Et pişerken tuz ilave etmeyin eti pişirmenizin bitmesine son 10-15 dakika kala tuzunuzu ve baharatlarınızı ekleyerek pişirin. Afiyetle servis edeceğiniz kavurmanız hazır.
Renkli Yemek Tariflerini Sitemizde Bulacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Analı Kızlı Köftesi Tarifi başlıklı makalemizde Analı Kızlı Köftesi Yapılışı, Analı Kızlı Malzemeleri ve Analı Kızlı Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: KAVURMA NASIL YAPILIR, et kavurma nasıl yapılır, kavurma yapılışı, bozan kavurma tarifi, kavurma tarifi, et kavurması nasıl yapılır, bozan kavurma, kavurma nasıl, en güzel et kavurması nasıl yapılır, kavurma yapılışı en kolay


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Kavurma Nasıl Yapılır ? serdarhan tarafından 23 Kasım 2012 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Kavurma Nasıl Yapılır ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz