---- Sponsorlu Baglantilar ---

Kavşak Nedir?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Kavşak Nedir, Kuralları, Hakkında Bilgi, Tanımı

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Kavşak tanım anlamı olarak , iki ya da daha fazla kara yolunun kesişmesi ya da birleşmesi ile oluşan , ortak alanlara kavşak adı verilir . Başka bir tanım ile de akarsu ya da yol gibi giden şeylerin birleştikleri ya da kesiştiği yer olarak da bilinir . Kavşaklarda geçiş sırasında dikkatli olmak gerekir . Kavşakların geçiş kısmında trafik lambaları genel olarak bulunur . Bu ışıklarda kırmızı ışıkta beklemek sarı ışıkta hazır olmak ve de yeşil ışıkta geçmeye dikkat etmek gerekir . Ayrıca Kavşaklarda geçişte diğer yönden gelecek olan taşıtlara çok dikkat etmek gerekir . Çünkü o sırada kurala uymadan hızla gelen bir taşıt sizin geçmek için harekete geçtiğinizi , ya da ışığın yeşil yandığını görmedikleri taktirde ciddi kazalara neden olabilir hatta ölüm ile bile sonuçlanacak ciddi kazalara neden olabilir . Kavşaktan geçiş sırasında kavşak yönüne çok dikkat etmek gerekir .

kavsak_nedir

 

Kavşağın ters yönüne girmek son derece tehlikeli olacaktır . Bu neden ile kurala dikkat etmek gerekir . Eğer kavşakta trafik ışıkları yok ise , bu durumda karşıdan gelen arabalara dikkat ederek kavşaktan dikkatli bir şekilde dönmek gerekir . Ayrıca eğer kavşakta trafik polisi bulunuyor ise de bu durumda trafik polisinin işaret ve de kurallarına dikkat etmek gerekir . Ayrıca Kavşaklar taşıt geliş ve de gidişine olanak verecek bir biçimde dolaşım şekline göre biçimlenmiş bir kent çizgisi adı verilir .

 

Hakkında Bilgi: kavşaklarda nasıl davranılması gerekir, kavak, kavşak nedir, kavşak tanımı, kavşak, kavsaklarda nasil davranilmali, kavsaklarda nasil davranilmalidir, kavsaklarda nasil davranilir, kavşaklar, kavsaklar hakında bilgi


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Kavşak Nedir? lussio tarafından 16 Haziran 2013 tarihinde eklenmiştir.

Kavşak Nedir? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz