--- Sponsor Reklamlar ---
 

Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir?

--- Sponsor Reklamlar ---

Haberleşme, olan biten her şeyi sıcağı sıcağına anlatılması için kullanılan bir yöntemdir. İnsanlar birbirleriyle her konuda konuşur ve haberleşerek yaşamlarını sürdürürler. İletişim ise, haberleşme gibidir. Kişiler birbirleriyle iletişimde kalarak bilgi sahibi olurlar. Bu yüzden sürekli olarak iletişim kurarlar. İnsanlar konuşarak anlaştıkları için diğer insanlarla konuşarak zamanlarını geçirirler ve yalnızlıklarını bu anlamda geçiştirirler. İletişimin iki türü vardır. Bunlardan birinci sözlü iletişim, ikincisi ise sözsüz iletişimdir. Sözlü iletişim konuşarak ve dinleyerek yapılan iletişim türüdür. Sözsüz iletişim ise el ve kol hareketleriyle yapılan iletişimdir. Bazen bir bakışla kendinizi anlatabilir ve durumunuzu izah edebilirsiniz. Örneğin moraliniz bozuksa yüzünüzü asarsınız ve karşınızdaki bir şeyin olduğunu anlar. Sözsüz iletişimdeki el, kol ve jest-mimikler toplumdan topluma değişim gösterir. Bazı hareketler bizde yanlış anlama gelirken diğer toplumlarda normal bir karşılığı olabilir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle günümüzde iletişim oldukça kolay bir hale gelmiştir. Televizyonlardan ve internetten anında olup bitenleri öğrenebiliyoruz. Ayrıca telefonun gelişmesiyle her yerde iletişimde kalabiliyoruz. 

--- Sponsor Reklamlar ---

Bir önceki yazımız olan Ağırlık ve Kütle Nedir Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizde ağırlık kütle farkı, ağırlık nedir ve kütlen nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: haberleşme ve iletişim nedir, iletişim türleri vikipedi, haberlesme iletisim nedir, iletişim haberleşme nedir, haberleşme iletişim, haberleşme türleri, haberleşme ve iletişim, iletişim ve haberleşme, haberlesme turu, iletisimle haberlesme arasindaki fark
--- Sponsor Reklamlar ---

Yorumlar

Bu yazıya bir yorum yazılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar