Sponsorlu Bağlantı
 

Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir?


Sponsorlu Bağlantı

Haberleşme, olan biten her şeyi sıcağı sıcağına anlatılması için kullanılan bir yöntemdir. İnsanlar birbirleriyle her konuda konuşur ve haberleşerek yaşamlarını sürdürürler. İletişim ise, haberleşme gibidir. Kişiler birbirleriyle iletişimde kalarak bilgi sahibi olurlar. Bu yüzden sürekli olarak iletişim kurarlar. İnsanlar konuşarak anlaştıkları için diğer insanlarla konuşarak zamanlarını geçirirler ve yalnızlıklarını bu anlamda geçiştirirler. İletişimin iki türü vardır. Bunlardan birinci sözlü iletişim, ikincisi ise sözsüz iletişimdir. Sözlü iletişim konuşarak ve dinleyerek yapılan iletişim türüdür. Sözsüz iletişim ise el ve kol hareketleriyle yapılan iletişimdir. Bazen bir bakışla kendinizi anlatabilir ve durumunuzu izah edebilirsiniz. Örneğin moraliniz bozuksa yüzünüzü asarsınız ve karşınızdaki bir şeyin olduğunu anlar. Sözsüz iletişimdeki el, kol ve jest-mimikler toplumdan topluma değişim gösterir. Bazı hareketler bizde yanlış anlama gelirken diğer toplumlarda normal bir karşılığı olabilir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle günümüzde iletişim oldukça kolay bir hale gelmiştir. Televizyonlardan ve internetten anında olup bitenleri öğrenebiliyoruz. Ayrıca telefonun gelişmesiyle her yerde iletişimde kalabiliyoruz. 

Bir önceki yazımız olan Ağırlık ve Kütle Nedir Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizde ağırlık kütle farkı, ağırlık nedir ve kütlen nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: iletişim türleri vikipedi, haberleşme ve iletişim nedir, HABERLEŞME VE İLETİŞİM, iletisim ve haberlesme, haberlesme iletisim nedir, haberlesme turu, haberlesme turleri, haberleşme nedir kısaca, iletişim haberleşme nedir, haberleşme iletişim giderleri nelerdir
Sponsorlu Bağlantı

Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir? lussio tarafından 4 Nisan 2013 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
Etiketler:, ,
Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
1 response to “Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir?”
  1. selin nur diyor ki:

    çok güzel yazmıışın

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!