Sponsorlu Bağlantı
 

Gözümüze limon sıkmak gözümüze zarar verir mi?


Sponsorlu Bağlantı

Halk aralarında göze limon sıkmanın göz kusurlarını giderdiğine ve ek olarak parlak gözlere sahip olunmasına neden olduğuna dair bir inanış vardır. Oldukça uzun zamandan beri vatandaşlar , gözlerini ek olarak parlak ve beyaz hale getirmek amaçlı birden çok metot denemiştir ancak bu tür kulaktan dolma verilerin çoğu hata olduğu civarında da zararlıdır. Vücutta yer alan en hassas organlardan biri kalan göz, dışarıdan damlatılan maddeler ile ek olarak harika bir hale gelmez. Göze limon veya kolonya sıkmak buna benzer millet aralarında yaygın kalan birden çok uygulama göz yapısına büyük kayıp vererek, ilerleyen aşamalarda birden çok ilginç göz sorunu yaşanmasına neden olmaktadır. Göze limon damlattığı ve ek olarak parlak ve beyaz gözlere sahip olduğu argüman eden birden çok insan vardır ki bu statü kısmen doğrudur. Asit değeri oldukça çok yüksek kalan limon suyu göze damlatıldığında, gözün ek olarak parlak görünmesini sağlar. Ne var ki limon suyunun populer meydana getirdiği hasar ile meydana getirdiği parlaklık da eşittir. Bir yabancı deyişle; gözünüze limon suyu damlattığınızda gözünüz ne civarında çok hasar görürse, o civarında çok parlayacaktır. Limon sıkılması ile sağlanan parlaklık da kalıcı değildir ve birkaç gün içinde göz yeniden önceki yapısına dönmeye çalışacağından parlaklığın kaybolmasına neden olacaktır. Göz yapısı itibarıyla harici katmanında kornea ismi verilen bir tabaka ile kaplıdır. Göze limon veya kolonya buna benzer asit oranı çok yüksek maddeler damlattığınızda, saydam halde kalan kornea tabakasının üzerindeki hücrelerin ölmesine neden olursunuz. Bu statü kornea tabakası üstünde pürüzler oluşmasına neden olur. İlerleyen aşamalarda göze gelen ışığın bu pürüzlü tabaka nedeniyle dosdoğru kırılamaması sebebiyle , birden çok görme bozukluğu meydana gelmektedir. Gözle limon sıkılmaya devamı edildikçe kornea tabakasındaki hasar da artarak, göz kapağı şişliklerine ve görme bozukluklarına neden olmaktadır. Göze damlatıldığında faydalı kalan bir madde çaydır ve çay da yanlızca gözü temizlemek amaçlı antiseptik tesiri nedeniyle kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Kilo Almak İçin Hangi Besinleri, Yiyecekleri Yemeliyiz ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Bilgi: buruna limon damlatmak, limon göze sıkılırmı, yeni dogan cocuklarin gozune limon sikilrmi, goz ve buruna limon suyu damlatmak, yeni doğan bebeğin gözüne limon sıkilir mi, limonu göze sıkmanın zararı varmı, limonla gözü, limon suyu goze damlatmak zar ar lim, buruna limon damlattım zararı varmı, buruna limon sıkılır mı
Sponsorlu Bağlantı

Gözümüze limon sıkmak gözümüze zarar verir mi? lussio tarafından 24 Eylül 2013 tarihinde , Sağlık kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
Gözümüze limon sıkmak gözümüze zarar verir mi? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!