---- Sponsorlu Baglantilar ---

Fotosentez Nedir? Fotosentez Denklemi Nedir?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Fotosentez :

------ Sponsorlu Reklamlar -----

  1. Işık : Fotosentez en yavaş yeşil  ışıkta gerçekleşir. Çünkü bitkilerin yeşil yaprakları yeşil ışığı yansıtırlar. En verimli ise mor ve kırmızıda gerçekleşir. (FOTOSENTEZ YAPAY IŞIK KAYNAKLARINDA DA  GERÇEKLEŞİR.)
  2. Karbondioksit miktarı : Karbondioksit olmadan fotosentez gerçekleşmez.Karbondioksit artışı fotosentez hızını belli bir noktaya kadar artırır ancak maksimum hıza ulaşıldıktan sonra , karbondioksit miktarı artsa bile fotosentez hızı bundan etkilenmez.
  3. Su ve mineraller: Karbondioksitte olduğu gibi su ve mineral olmadan fotosentez gerçekleşmez su ve minerallerin sürekli artması fotosentez maksimum hıza ulaştıktan sonra etkili değildir.
  4. Sıcaklık : sıcaklığın sürekli artışı fotosentez hızını düşürür. Çünkü sıcaklık fotosentezde görev yapan enzimlerin çalışmasına etki eder . Fotosentez için en uygun sıcaklık aralığı 25-30 0C derecedir.

Bir önceki yazımız olan Lizozom Nedir ? Görevleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde Lizozom Nedir ve Lizozomun Görevleri Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: fotosentez denklemi, fotosentezin denklemi, fotosentez denklemi nedir, fotosentezin kimyasal denklemi, fotosentez nedir denklemini yazınız, fotosentezin denklemi nedir, fotosentez nedir, fotosentez nedir ve denklemı, fotosentez olayinin denklemi, fotosentez nedir denklemi


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Fotosentez Nedir? Fotosentez Denklemi Nedir? lussio tarafından 25 Kasım 2012 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Fotosentez Nedir? Fotosentez Denklemi Nedir? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz