---- Sponsorlu Baglantilar ---

Evde Sarma Baklava Nasıl Yapılır ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Evde Sakma Baklava Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir, Yapılışı Hakkında Bilgi

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Yemek tarifleri denildiğinde ülkemizde Antep ilimizin yeri ve ünü tartışılamaz. Sizlere bu yazımız da Antepli olan ve yemek konusunda becerisi tartışılmaz olan gurme kelimesini tam anlamıyla hak eden İslam Bilgin arkadaşımızın Sarma Baklava Tarifini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Malzemeleri

30 adet baklavalık yufka

500 gram Ceviz yada antep fıstığı ( Tavsiyemiz antep fıstığıdır 🙂

500 gram margarin ( Sızma Zeytinyağı kullanılabilir.)

700 gram toz şeker.

Yapılışı 

Her bir yufka ikiye katlanır. Katladığımız yufkaların üzerine yağ sürülür. Yufkaların içine tercihinize göre ceviz yada antep fıstığı konularak uçları açık kalacak şekilde  yaprak sarması gibi sarılır. Bütün yufkalar sarıldıktan sonra 4 eşit parçaya kesilerek tepsilere dizilir. Tepsiler 200 derecede ısıtılan fırına konulmadan önce yufkaların üzerine tekrardan yağ sürülür. Fırına konulan baklavalar ortalama 20 – 25 dakikada kızarır. Sıcak halde çıkarılan baklavaların üzerine önceden yapıp ılıttığımız şerbeti dökeriz. Yaklaşık olarak 1 saat dinlendirilen baklavalar yenilmeye hazır hale gelir. Bu tarifimizin en önemli özelliği oldukça hafif ve yapılmasının kolay olmasıdır. Bir çoğumuz bu baklavayı evde kendimiz rahatlıkla yapabiliriz.

Afiyet Olsun

İslam Bilgin

Bir önceki yazımız olan Yıldızname Nedir? Nasıl Bakılır ? başlıklı makalemizde Yıldızname Günahmıdır, Yıldızname Nasıl Bakılır ve yıldızname nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: sarma baklava nasıl yapılır, sarma baklava tarifi, sarma baklava yapılışı


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Evde Sarma Baklava Nasıl Yapılır ? serdarhan tarafından 17 Kasım 2012 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Evde Sarma Baklava Nasıl Yapılır ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz