---- Sponsorlu Baglantilar ---

Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Evde Balık Beslerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir, Akvaryumda balık bakımının incelikleri , Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır? ve püf noktaları nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde vermek istiyoruz.
İnsanlar için bir hobi olan balık, beslemesi ve bakımı oldukça güzeldir. Balık besliyor ve bakımını yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Balık beslemek sadece akvaryuma balıkları atıp izlemekle olmamaktadır. Çünkü balığın aylık ve haftalık bakımını yapmıyorsanız kısa süre içerisinde bu balıkların öleceklerine emin olabilirsiniz.

akvaryum-baliklarim

Evde balık bakımı nasıl yapılır bilmiyorsanız şimdi sizlere kısa ve net bilgiler vereceğiz. Öncelikle gelişigüzel aldığınız balıkları aynı akvaryuma atmayınız. Çünkü bazı balık türleri aynı ortamda yaşayamayabilirler. Bu yüzden satıcılardan bunun bilgisini aldıktan sonra uyumlu balıklardan almaya özen gösteriniz. Akvaryum içerisinde oksijen motorunun, ısıtıcının kesinlikle olması gerekiyor. Bunun dışında süs eşyalarıyla akvaryumunuzu göze güzel gözüken bir hale getirebilirsiniz. Balıklara yemlerini günde bir kere oranlı olarak atınız. Ayda bir akvaryumu boşaltarak temizleyiniz ve iyice durulayınız. Balıklarınız için satılan bazı ilaçlardan alarak akvaryuma önerilen dozlarda aktarınız. Bu balıkların hastalıklara karşı korunmasına ve birbirine hastalık bulaşmasını engelleyecektir. Oksijen motorunu kesinlikle kapatmayınız. Çünkü bu sadece oksijen vermemekte, akvaryumun temiz olmasını da sağlamaktadır.

Serdar YILDIRIM

Ülkemizde Vikipedia gibi kaynakların oluşması için gelin sizlerde bilgilerinizi bizimle paylaşın.
( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Nasıl Boyanır ve Parlatılır? başlıklı makalemizde Ayakkabı nasıl boyanır, Ayakkabı Nasıl Cilalanır ve Ayakkabı nasıl parlatılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: evde balık bakımı, balık bakımı nasıl yapılır, evde akvaryum bakımı, balıkların bakımı nasıl yapılır, akvaryum bakımı nasıl yapılır, balık bakımı hakkında bilgi, evde balık besleme, evde beslenecek balık çeşitleri, evde balık beslemek, evde balık bakımı nasıl


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır? serdarhan tarafından 7 Ocak 2013 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz