Sponsorlu Bağlantı

Eskişehir TOKİ Evleri 2014


Sponsorlu Bağlantı
 

Eskişehir Toki Projeleri 2014

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Eskişehirde Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2014 Yılında Eskişehir Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ Odunpazarı ve Vadişehir Projeleri gelmektedir. Odunpazarı 1 ve 2. Etaplarda  TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki yüzlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca  Eskişehir şehir merkezinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Eskişehirliler için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Eskişehir TOKİ Projesi Devam Eden ve Tamamlanan Yerler

 • Merkez Odunpazarı- Çankaya- Vadişehir 3.Etap
 • Tepebaşı Aşağısöğütönü  İdare Konut Uygulaması
 • Ertuğrul Gazi Yeni Etaplar
 • Merkez  Odunpazarı 1. ve 2. Etap Alt Gelir Grubu Konut Uygulaması
 • Tepebaşı Aşağı söğütönü  ( Dar Gelirli Konut Uygulaması)
 • Alpu Yoksul Grubu Konut Uygulaması
 • Beylikova Konut Projesi

Eskişehirde Yeni  TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

 • Merkez Odunpazarı- Çankaya Konut Uygulaması Yeni Etaplar ( Orta Gelir)
 • Merkez  Odunpazarı  Alt Gelir Grubu Konut Uygulaması Yeni Etaplar
 • Tepebaşı Aşağı söğüt önü  Konut Uygulaması Yeni Etaplar
 • Ayrıca Alpu, Günyüzü ve Mihallıçık, Sivrihisar İlçelerinde Yeni Projelerin yapılması mantıklı olabilir.

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

Eskişehir Toki Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde TOKİ Konut Fiyatları  75 000 ile 160 000 Lira arasında bulunmaktadır.

Serdar YILDIRIM

Bir önceki yazımız olan Çimento Hisseleri 2015 Yılında Ne Yapar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Bilgi: eskişehir toki evleri, toki eskişehir 2013, eskişehir toki evleri satılık, toki eskişehir, eskısehır tokı evlerı 2013, eskısehır odunpazarı tokı evlerı, eskişehir yeni yapılacak toki evleri, eskısehır tokı 2013, eskişehir toki satılık evler, eskişehir toki satışları 2013

Eskişehir TOKİ Evleri 2014 serdarhan tarafından 3 Ocak 2013 tarihinde , Ekonomi kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
  yeni 10
Benzer Konular
Eskişehir TOKİ Evleri 2014 isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!