---- Sponsorlu Baglantilar ---

Bursa Neden En Kalabalık Şehirlerimizdendir ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bursa Neden En Kalabalık Şehirlerimizdendir ?

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bursada Nüfusun Kalabalık Olmasının Nedenleri; Marmara bölgesinin ve ülkemizin en önemli şehirlerinden olan Bursa ilimiz özellikle Endüstriyel Tarım ve Sanayi alanında oldukça iyi bir konumda olması ve bu şehrimizde bir çok otomotiv sektörü kuruluşu ve bunlara üretim yapan yan sanayi kuruluşları ile ormancılık ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren kurumların olması sayesinde nüfus artışı oldukça fazla olmuştur.

Şehirlerimizin Nüfusunun Artmasının Nedenleri

1927-2007-kurt-nufus-artisi
Bursa, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerimizin nüfusu diğer illerimize göre neden daha fazladır, Neden kalabalıklaşmıştır sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. 1960 lardan sonra köylerden şehirlere göç olayı sıklıkla görülmeye başlanmıştır. Daha iyi yaşam imkanlarına sahip olmak isteyenler başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi şehirlerimize göç etmeye başlamıştır. Birde bu duruma 1980 li yıllarda Doğu ve Güneydoğu şehirlerimizde meydana gelen terör sorunları nedeniyle göç edenlerin katılmasıyla bu göçte Mersin, Aydın ve Adana gibi şehirlerimizde bu göçlerden etkilenmiştir. Öncelikle sizlere İç Göçlerin Nedenleri Nelerdir bunu açıklamak istiyoruz.

Türkiyedeki İç Göçlerin Nedenleri (Sebepleri)

Serdar YILDIRIM

Vikipedia gibi kaynakların oluşması için gelin sizlerde bilgilerinizi bizimle paylaşın.
( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir önceki yazımız olan Sel Nedir, Sel Neden ve Nasıl Oluşur ? başlıklı makalemizde sel baskınları, sel kısa özeti ve sel konu anlatımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: bursa neden en kalabalık şehirlerimizdendir, bursa neden kalabalıktır, bursa neden kalabalık, bursa neden kalabalık bir şehirdir, bursa neden kalabalık şehirlerimizdendir, Bursa neden en kalabalık şehirdir, bursa neden en kalabalık şehrimizdir, bursa nin göc alma


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Bursa Neden En Kalabalık Şehirlerimizdendir ? serdarhan tarafından 25 Aralık 2012 tarihinde eklenmiştir.

Bursa Neden En Kalabalık Şehirlerimizdendir ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz