---- Sponsorlu Baglantilar ---

Bilgisayarda Ekran Resmi Nasıl Çekilir ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---

BİLGİSAYARDAN EKRAN RESMİ NASIL ÇEKİLİR?

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Bilgisayardan Ekran Görüntüsü alma, Ekran Görüntüsü çekme, ekran görüntüsü kaydetme, Ekran Fotoğrafı çekme ve kaydetmeye dair kafanıza takılan soruların yanıtlarını özet bir biçimde vermek istiyoruz.

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Çoğu zaman bilgisayarımızda yapacağımız işlemler için ekran resmi gerekir. Bunu yapabilmekse son derece kolaydır. Ayrıca ekran resmini çekebilmenin birbirinden değişik ve pratik birkaç yolu var. İşte onlardan bazıları:

İlk olarak bilgisayarın klavyesinde Prnt Scrn ve ya Prınt Screen gibi ifadelerle yer alan tuş ile bu işlemi gerçekleştirmemiz mümkün. Tuşa bastığımız anda o an ekranda neyin görüntüsü varsa onu almamızın sağlanmasının ardından Paint’i açarak ctrl+v ye basmamız ya da mouse’yi sağ tıklayarak kopyala yapıştır yöntemi sayesinde resmimizi Paint’te görebiliriz. Ardından görüntüyü gerekli düzenlemeleri yaparak ya da olduğu gibi bilgisayarımıza kaydetmemiz mümkün.

Ekrandan görüntü alabilmemizin bir diğer yolu da bunun için oluşturulmuş programlardır. Bu programlar sayesinde resim ya da video görüntüsü alabilmemiz ve üzerinde değişiklikler yaparak bilgisayarımıza kaydetmemiz mümkün. CamStudio, Free Screen Recorder, Game Cam, Fraps bu programların başında geliyor.

Farklı birçok yolu olan ekran resmini kaydetmenin bilgisayar kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar ise anlatmakla bitmez. Son olarak resmini çektiğimiz ekran resmini bilgisayarımızın hafızasında saklayarak sonra ki zamanlarda üzerinde değişiklikler yaparak yeni bir işlemde de kullanabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Retweet Nedir ? Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde Retweet, Retweet Nasıl Yapılır ve Retweet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: ekran resmi nasıl çekilir, bilgisayarda ekran resmi nasıl çekilir, ekran resmi, bilgisayar ekran resmi nasıl çekilir, EKRAN RESMİ ÇEKME, bilgisayarda ekran fotoğrafı nasıl çekilir, bilgisayar ekranı nasıl çekilir, bilgisayar resmi, bilgisayarın ekran resmi nasıl çekilir, bilgisayar ekranının fotoğrafını çekme


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Bilgisayarda Ekran Resmi Nasıl Çekilir ? serdarhan tarafından 1 Aralık 2012 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Bilgisayarda Ekran Resmi Nasıl Çekilir ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz