--- Sponsor Reklamlar ---
 

Aşı ve Serum Nedir, Neyden Nasıl Yapılır?

--- Sponsor Reklamlar ---

Merhaba değerli takipçilerimiz renklisitem.com olarak bir sağlık makalesi ile daha karşınızdayız renklisitem sizlerin sağlığını da düşünmeyi ihmal etmiyor. Konumuza gelecek olursak yazımız içeriğinde “aşı nedir kısaca, aşı nedir vikipedi, aşı nedir aşının faydaları aşının yararları, aşı nedir neden yapılır, aşı nedir nasıl elde edilir, karma aşı nedir, aşı nedir ne işe yarar, aşı nedir kısa bilgi” başlıkları altında bilgiler bulacaksınız.

Aşı, insan vücuduna bulaşan ve hastalıklara neden olan enfeksiyon ve virüslerin bulaşmaması için önceden alınan bir tedbirdir. Aşı koldan yapılan bir ilaçtır. Bu sayede vücudunuza bulaşacak virüsün etkisini yitirmesini sağlamış olursunuz. Örnek verecek olursak kış aylarında en çok yaygın olan hastalıklardan birisi grip salgınıdır. Grip aşısı olarak kış aylarında grip riskinden kurtulabilirsiniz. Bunun dışında küçük yaşlarda yapılan birçok aşılarda mevcuttur. Hepatit aşısı, tetanos aşısı vb.

--- Sponsor Reklamlar ---

Serum ise, hasta olduğunuz durumlarda, vücudunuza enfeksiyon bulaştığında veya vücudunuz besinsiz kaldığında kolunuza takılan ilaçtır. Durumunuza göre doktorun belirlediği ilaçlar serumu torbası içerisine katılır ve damar yoluyla vücudunuza verilir. Bu sayede kısa sürede iyileşmeniz ve kendinizi daha iyi hissetmeniz sağlanır. Serum içerisinde hafif sarımsı ve berrak bir su bulunur. Bu su ise izotonik sodyum klorürden oluşur. Eğer boğaz ağrınız varsa veya iltihaplanan bir organınız varsa serum içerisinde antibiyotik iğneler katılarak tedaviniz yapılır. Hastalığın durumuna göre serum içerisine sıkılacak ilacın çeşidi değişebilir.

Bir önceki yazımız olan Aspirin Nedir, Yararları ve Zararları Nelerdir? başlıklı makalemizde aspirin adet söktürürmü, aspirin maskesi ve aspirin plus c hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: aşı ve serum nasıl etki eder, serum nasıl etki eder, aşı ve serum nedir, serum ve aşı nasıl elde edilir, ası neyden yapılır, aşı nedir serum nedir, aşı ve serum nasıl elde edilir, serum neyden yapılır vikipedi, serum ve asi elde edilmesi, aşı nedir faydaları nelerdir kısaca
--- Sponsor Reklamlar ---

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış ... Bir Yorum Yazın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar