---- Sponsorlu Baglantilar ---

Araba Boyası Nasıl Parlatılır ?

---- Sponsorlu Baglantilar ---

---- Sponsorlu Baglantilar ---
------ Sponsorlu Reklamlar -----

ARABA BOYASI NASIL PARLATILIR?

------ Sponsorlu Reklamlar -----

Araba Boyası Nasıl Cilalanır ve Araba Boyası Nasıl Pratik Olarak Parlatılır sizlere kısaca açıklamak istiyoruz.

Hızı 50 km geçince araçların hızı ile hava basıncı arasındaki ters yönlü ilişki yüzünden boyası zamanla matlaşan ve yıpranan araçların bakımı yapılırken sünger kullanımına ve aracı elle yıkamaya özen göstermek gerekir.

Aracın, yüzeyine yapışan toz zerreciklerinden kurtulabilmesi için yıkama esnasında muhakkak araç şampuanı kullanılmalıdır. Çünkü bu zerrecikler araca yapışır ve araç boyasının mat görüntü vermesine neden olur. Yumuşak ve kaygan bir görüntü sağlayan şampuanı araca sünger ile ve ellerimizi kullanarak temas ettirmeliyiz. Bunun nedeni ise söküp atılan zerreciklerin yerine araç yüzeyine şampuanın içindeki cilanın yerleştirilmesidir. Cila ise ışığın araç yüzeyine daha çok yansımasını sağlar ve araç ilk gün ki kadar parlak ve canlı görünür.

Bunun yanı sıra araç bakımında fırça kullanmaktan kaçınmalıyız çünkü fırça yüzeyindeki kıllar aracın boyasında çizikler oluşmasına neden olur. Israrla devam edilen fırça kullanımıyla aracın tüm yüzeyi çiziklerle kaplanır ki yansıyan ışık sonucunda araç olduğundan da eski görünür.

Otomobile dair merak edilenleri sizlere sunmaya devam edeceğiz. 

Bir önceki yazımız olan Can Sıkıntısı Nasıl Geçer ? başlıklı makalemizde Can Sıkıntısına Çözüm, Can Sıkıntısının Çözümü ve Kişisel Gelişim Yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilgi: araba nasıl parlatılır, araba boyası nasıl parlatılır, arabayı parlatmak için ne yapılır, araba parlatma yöntemleri, araba parlatma, araç boyası nasıl parlatılır, arabayi ne parlatir, araç parlatma yöntemleri, araba nasıl parlar, araç nasıl parlatılır


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Araba Boyası Nasıl Parlatılır ? serdarhan tarafından 30 Kasım 2012 tarihinde eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Araba Boyası Nasıl Parlatılır ? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz